Інформація про Центр

Home
Інформаія про Центр
Хроніка подій
Видання Центру
Наші виставки
Клуб Української Культури
Картинна галерея
Наші координати

У 2000 році Канадським Товариством Приятелів України (м. Торонто) було передано в дар Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці колекцію книг та періодичних видань, на основі якої в бібліотеці був створений Канадсько-Український Бібліотечний Центр. Матеріали Центру містять вагому додаткову інформацію для вивчення історії України. Бібліотечний Центр призначений для вільного користування мешканцями Дніпропетровська та України. Він може запропонувати своїм читачам книги і періодичні видання українською та англійською мовами майже з усіх галузей знань.

 Фонд Центру, який умовно можна розділити на три частини (книги українською мовою, книги іноземними мовами і періодичні видання), налічує понад двадцять тисяч примірників. Найбільшим попитом користується україномовна частина фонду: книги та періодичні видання, які були видані українською діаспорою протягом XX сторіччя від 1907 до 1998 року. Деякі з них є унікальними: перші видання творів письменників “другої хвилі” української еміграції, які друкувалися в сорокових роках у Німеччині, Австрії і Франції; книги з автографами та екслібрисами відомих письменників і діячів української діаспори, періодичні видання, які, на жаль, припинили своє існування, і тому є особливо цінними для дослідників.

 Читачі нашої бібліотеки одержали можливість ознайомитися з книгами з історії України XX століття, що містять документи про визвольну боротьбу 1917-1921 років, а також матеріали про голодомор 1932-33 років, які друкувалися в часи, коли в Україні заперечували навіть існування цієї трагедії нашого народу. Користувачі мають можливість прочитати книги Дмитра Донцов, В’ячеслава Лепського, Миколи Міхновського, Богдана Лепкого. Значну частину фонду становлять книги про В. Винниченка, С. Петлюру, С. Бандеру, Є. Коновальця. Великий інтерес викликає історія Української церкви, сторінки якої розкриває “Мартирологія Українських церков” (США, 1985-1987); “Біблійний довідник” Костіва (Торонто 1971), “Історія церкви в Україні” Ю. Федорова (Торонто, 1967). 

Основну частину художньої літератури складають твори українських митців Канади, Америки, Австралії, а також заборонена література радянських часів.

Серед англомовної літератури популярними є різноманітні енциклопедії:

               “Britannica”

               “Canadian Encyclopedia”

              “Encyclopedia Americana

В Центрі Ви зможете почитати журнали “Сучасність”, “Визвольний шлях”, альманахи “Новий шлях”, “Світло”, “Український Народний Союз”.

До Вашої уваги єдиний екземпляр у місті – журнал з історії і українознавства “Український історик” (1965-1996 Нью-Йорк, Торонто, Мюнхен).

           Популяризація та розкриття фонду здійснювалась у тісному контакті з громадськими організаціями області та міста: 

Ø    Міжнародна жіноча Рада (осередок м. Дніпропетровськ)

Ø    “Просвіта”

Ø    Клуб Української Культури

державними установами: 

                                          Ø     Історичний музей ім. Яворницького

                                          Ø     Музей “Літературне Придніпров’я ”

                                          Ø     Художній музей

                                          Ø     ДНУ, ДІІТ, АМСУ

                                          Ø     Ліцеї (ЛІТ, 100)

                                          Ø     Бібліотека “Лествица”

                                          Ø     Обласна бібліотека для дітей

                                          Ø     Обласна бібліотека для молоді

                                          Ø     Журнал “Бористен”

Кращому використанню фонду Центру сприяє відкритий доступ до нього. Користувачі мають змогу не тільки передивитись літературу з певної тему, але й одержати уявлення про фонд взагалі. Підібрати необхідну інформацію допоможуть алфавітний, систематичний, топографічний каталоги та систематична картотека статей.

Канадсько-Український Бібліотечний Центр існує п'ять років, але це тільки початок його роботи. Інтерес до фонду Центру зростає, книги і періодичні видання становляться необхідними багатьом мешканцям Дніпропетровська і Дніпропетровської області.