Протягом мiсяця 


Документально-ілюстративна виставка «Happy тиждень», не залишає відділ читальних залів. У житті людини кожен день має значення, тож бібліотекарі вирішили запропонувати гумористичні поради на кожен дня. Завдяки книжкам з психології, що своїми назвами «кричать» про настрій кожної людини, в залежності від дня тижня та ілюстраціям Юлії Ярошевської, ми змогли це зробити.

 Протягом мiсяця 


У залі економічних так природничих наук літератури ДОУНБ зайняла своє місце освітня книжкова виставка «Цікаво про психологію».
 
Повнiше
 
фото 1

 Протягом мiсяця 


У відділі читальних залів розташована виставка "Інформаційний Всесвіт", присвячена темі Інтернету та спілкування в соціальних мережах.
 
Повнiше
 
фото 1

 Протягом мiсяця 


Відділ читальних залів почав експозицію книжкової виставки «Люди дощу», присвяченої Дню розповсюдження інформації про аутизм (2 квітня).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


Виставка-кросворд, що зайняла центральне місце у відділі читальних залів, присвячена головній події 2019 року – 185-річчю головної бібліотеки Дніпропетровщини – ДОУНБ!
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 Протягом мiсяця 


Пам’ятні дати міжнародного календаря: Квітень

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» пропонує своїм відвідувачам познайомитися з книжково-документальною виставкою «Пам’ятні дати квітня». Представлені документи надають можливість дізнатися більше про видатних особистостей США, які народилися в квітні, джазових музикантів, які святкують "Місяць джазу", діячів і легенд культури.
Метою виставки є  привернути увагу відвідувачів до екологічних питань планети та розкрити невідомі сторінки американської історії та культури.

 Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото

 Протягом мiсяця 


 Ювілей видатного драматурга
До ювілею видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра у відділі мистецтва розгорнуто документальну виставку «Співець кохання, майстер драми», де представлені драматичні твори поета як на мові оригіналу так і переклади, матеріали з історії театральних вистав та кінофільмів за його п’єсами, рецензії, відгуки, фото. Кожного вівторка усі зацікавлені мають можливість переглянути буктрейлер за драмою «Ромео і Джульєтта».


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Квiтня 


 «Микола Гоголь – реаліст з відтінком загадковості»

У відділі абонемента представлена виставка-портрет до 210 - річчя від дня народження М.В.Гоголя «Микола Гоголь – реаліст з відтінком загадковості».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 2 Квiтня 


Експрес-англійська для військових

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчати англійській мові групу військових зі Східного територіального управління військової служби правопорядку. Начальник штабу, перший заступник начальника Східного ТУ ВСП, Вадим Музюкін розпочав заняття разом з підлеглими, бо  знання англійської мови є нагальною потребою для виконання складних службових обов’язків.
Експрес-курс «Активуй англійську!» для військових триває. Студенти приємно порадували базовими знаннями і активністю під час перевірки домашнього завдання.
Нова лекція-урок Тамари Гаврилюк була присвячена професійній лексиці. Вивчали її переглядаючи відео «10 найкращих детективів світу в кіно та літературі». Лідирує Шерлок Холмс зі своїм дедуктивним методом.

фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


Наші відвідувачі люблять читати

Студенти групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відпрацьовували в парах домашнє завдання – діалоги про улюблені книги та улюблених письменників.

фото  фото  фото  фото

 3 Квiтня 


Бібліотека – інформаційно-культурний центр «крокової доступності»
Сучасні бібліотеки залишаються чи не єдиним безкоштовним джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти  та інтелектуального відпочинку для населення. Саме про це розповідали бібліотекарі педагогам-слухачам Дніпровської академії неперервної освіти під час інформаційної зустрічі, яка проходила у межах проекту «Освітянські студії». Інтелектуальні, ресурсні та сервісні можливості ДОУНБ, реальні та віртуальні бібліотечні послуги, творчий підхід до проектної діяльності, цікава виставкова робота, затишок та гостинність спонукали слухачів до міжпрофесійного діалогу.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10

 3 Квiтня 


 « 3D-принтер і 3D-ручки : чарівна "скринька" можливостей»

Майстер-клас  в межах проекту «Maker Spase. Технології майбутнього» для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційний технологій. Юнакам представили відео-формат світових інновацій у 3D-проектуванні, розповіли про генезис 3D-технологій, ознайомили з джерелами і ресурсами ДОУНБ. Птах щастя створений, творчі здібності розкриті, аудиторія захоплена, сувеніри на згадку про власні можливості. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Квiтня 


Чудовий фільм для родинного перегляду

«Ніч у музеї» (англ. Night at the Museum) – американський фентезійно-пригодницький комедійний фільм 2006 р., заснований на дитячій книзі 1993 р. з однойменною назвою письменника Мілана Тренка дивилася члени англомовного кіноклубу в центрі "Вікно в Америку".
 
Повнiше
 
фото  фото  ajnj  фото  фото

 4 Квiтня 


70 років НАТО


4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12 країн був підписаний Північноатлантичний договір, на підставі якого було засновано Організацію Північноатлантичного Договору – міжнародний союз колективної оборони. Сьогодні, 70 років потому, святкується річниця заснування НАТО, якій і присвячено виставку у відділі документів іноземними мовами. На сьогодні Організація Північноатлантичного договору – це альянс 29 країн з Північної Америки і Європи. Відносини між НАТО і Україною розвиваються з моменту отримання Україною незалежності в 1991 році – тоді наша країна приєдналася до Ради північноатлантичної співпраці (згодом замінена на Раду євроатлантичного партнерства), і надалі продовжується співпраця у рамках партнерства між Україною та НАТО з метою досягнення миру та благополуччя в країні! На виставці представлені матеріали, в яких пояснюються принципи та напрямки роботи НАТО, основні задачі та цілі об’єднання. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з корисною інформацією.


фото  фото  фото

 4, 11, 18, 25 Квiтня 


Вивчаємо англійську мову з добрими приятелями

Відвідувачі центру «Вікно в Америку», люди різного віку і соціального статусу, члени англомовного клубу розваг, мали нагоду продемонструвати одне одному свою ерудицію, логіку, винахідливість та почуття гумору, граючи в настільні карткові ігри. Волонтер центру Марина Репан люб'язно модерувала ці ігрові сесії, допомогала з правильною побудовою речень і виправляла мовні помилки.

фото  фото  фото  фото

 5, 6, 7 Квiтня 


Популярний проект у процесі ребрендінгу та початок нового проекту "Вікна в дорозі"

Працівники центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко та Тамара Гаврилюк, помічниця-волонтерка Марина Репан взяли участь в семінарі-тренінгу в Американському Домі (м.Київ). Вони набули нових знань, які допоможуть організувати нові цікаві проекти. America House ініціював ребрендінг мережі, поділився своїм новим баченням задач центрів, проаналізував статистику роботу центрів.
Хвилюючий сюрпризом для учасників проекту «Вікна в Америку» було привітання і слова подяки від Посла США в Україні Марі Йованович. Вона радіє, що вдалося відкрити центр "Вікно в Америку" у прифронтовому Маріуполі, який зараз активно працює і задовольняє інформаційні потреби жителів міста. Бібліотекарі Дніпра, Вінниці, Житомира, Луцька, Тернополя, Харкова розпочинають проект "Вікна в дорозі" - приїдуть поділитися досвідом і методичними рекомендаціями з бібліотекарями і студентами переміщених університетів (відвідають Маріуполь, Вінниця, Кривий Ріг).

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Квiтня 


Англомовний клуб з волонтерамифото  фото  фото

 8 Квiтня 


Бізнес-інкубатор гуру в центрі «Вікно в Америку»

Сьогодні Центр «Вікно в Америку» несподіваний відвідав викладач Юридичного Інституту Університету Корнелл, професор Чарльз Уайтхед .
Він відомий тим, що за прикладом Кремнієвої Долини розпочав «інкубатор» у сфері технологій та підприємництва в Технічному Інституті Університету Корнелл ( Нью-Йорк).
Цього року професор Ч. Уайтхед розпочав аналогічний інкубатор в Україні.

фото  фото

 8 Квiтня 


Семінар-тренінг для бібліотек переміщених університетів

Керівник ІРЦ «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь в семінарі тренінгу для працівників бібліотек переміщених університетів в Американській бібліотеці (НАУКМА, м.Київ). Як випускниця програми Державного департаменту США «Відкритий світ, 2010» вона має право бути гарантом грантових проектів в Україні і пропонує себе у якості партнера.
На другому етапі допомоги переміщеним університетам С. Усенко відвідає м.Маріуполь у виступить з майстер-класом з добору тематики англомовних заходів та проведе заняття у форматі «Швидка англійська».


фото  фото  фото  фото

 9 Квiтня 


Транспорт зв’язує дім і роботу

Студенти експрес-курсу «Активуй англійську!» навчилися лаконічно і з самоповагою розповідати про свою освіту і професію. Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою підручника видавництва McMillan Language House вони вивчили нову лексику з темі «Транспорт». Рекомендовані вчителем-інструктором граматичні конструкції допоможуть скласти речення про транспорт і транспортні пригоди, а тонкощі етикету і англійська ввічливість дозволять справити гарне враження, на ймовірних співрозмовників іноземців. Знову наголошуємо, що навички світської бесіди – то важлива річ.

фото  фото  фото  фото

 З 9 по 30 Квiтня 


 Творча молодь про книгу
У відділі мистецтва демонструється виставка соціального плакату «Книга і читання». Це творчі роботи студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара (відділення образотворчого мистецтва та дизайну. Куратор виставки – ст.викладач М.Храмцов). Молоді талановиті автори у своїх роботах намагались розповісти про свої відчуття: що таке книга, чим вона є для них, а також привернути увагу до читання паперової книги. Експозиція відбувається у межах підготовки до святкування ювілею обласної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Для всіх зацікавлених пропонуємо відкритий перегляд літератури «Мистецтво плакату»

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Квiтня 


«Джерела духовності»

Таїнство гончарного мистецтва  панувало сьогодні у Регіональному тренінговому центрі (вул. Ю.Савченка, 10). Етно-клуб з української майстерності та традицій «Джерела духовності» зібрав студентів Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», завітала і героїня одного з матеріалів нашого порталу - лікар із лікувальної фізкультури, фітнес-тренер Ольга  Новаковська.

Керівник «зразкового художнього колективу» Центр української культури «Коло калинове», Міського палацу дітей та юнацтва (м. Дніпро) Валентина Бандур та майстер народного мистецтва, гончар Віктор Чумак розповідали про таємниці та передавали досвід створення керамічних фігурок. 

І коли завдяки дотику до глини  народжувалась  авторська співуча краса – це  здавалось справжнім творчим дивом.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 10 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою.

фото  фото  фото


 10 Квiтня 


Презентація програми Фулбрайт

Координатор програми імені Фулбрайта в Україні Інна Бариш розповіла про можливості, які надає програма;
- умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
- особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.
Більш детальніше вона розповіла про програму Fulbright Graduate Student Program — стипендії на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. Прийом документів на цю програму триватиме до 16 травня 2019 року:
Теплим словом Ірина Бараш згадала відомих учасників Програми Фулбрайт, серед них були й такі, які співпрацювали з центром «Вікно в Америку» у Дніпрі – Лінду Грей та Якова Цветинського.
Серед учасників зустрічі були науковці, викладачі, випускників ВНЗ та студенти старших курсів.

фото  фото  фото  фото  фото

 З 10 по 30 Квiтня 


 Впевненість у майбутньому.

У відділі періодики представлена виставка-дискусія «Недержавне пенсійне страхування: фантазії чи реальність».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 11 Квiтня 


 Інформуємо партнерів

Для співробітників обласного Художнього музею провідний бібліотекар відділу Тетяна Зайцева підготувала бібліофреш (огляд новинок із фонду відділу). Захід відбувся в приміщенні музею. Музейники разом із автором арт-проекту «Життя 13-тьох дверей» – художником Анатолієм Меньківим, запропонували екскурс експозицією. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами було оновлено виставку нових надходжень «Знайомтесь: нові книги». Тут можна прогулятися Версалем, переглянути нові художні твори, підручники з ділової англійської мови та ще багато цікавого.


фото

 13 Квiтня 


Міжнародному альянсу NATO – 70

Засідання англомовного клубу "Добра розмова"  було присвячено 70-річчю міжнародного військового альянсу НАТО.

фото  фото  фото  фото  фото

 15 Квiтня 


Бібліотека як центр інформації
Формування основ інформаційної компетентності та читацької культури – одне з основних завдань сучасної бібліотеки. З метою навчання  методики ефективного використання інформаційних ресурсів ДОУНБ та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних у межах проекту «Читацька академія» відбулася зустріч з старшокурсниками СЗШ №46. Під час  зустрічі школярі ознайомилися із структурою, документальним фондом та системою бібліотечних каталогів і картотек, специфікою відділів та їх ресурсними, інформаційними та сервісними можливостями. Захід завершився оглядовою екскурсією.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 16 Квiтня 


Філософія проекта

Біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова на черговому засіданні клубу «Бібліотерапія» розглянула питання, як людина прямує до майбутнього, як  проектує своє життя, сама наповнює його змістом.
Слухачі приводили свої приклади, жваво сперечались, задавали питання  Тетяні Миколаївні, знайомились з представленою літературою.


фото 1  фото 2

 16 Квiтня 


Безвіз – то для сміливих!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс 11-ма група «Активуй англійську!».
Студенти різного віку розповідали хто яким транспортом зазвичай користується, а який найбільше їм подобається. То виявилося, що це зовсім різні види транспорту!
Група була ознайомлена з необхідними для туристів фразами і лексикою. За допомогою лексичних шаблонів спілкувалися на тему «В готелі. Митний контроль». Студенти навчилися бронювати номер, познайомилися з процедурами в’їзду/виїзду.
У другій половині зустрічі студентів чекав приємний сюрприз – спілкування з іноземним гостем Леоном, який англійською розповів про свою повітряну подорож з Європи до України.

фото  фото  фото  фото

 17 Квiтня 


Космічна подорож

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою «Аполло 13». Ми присвятили його нещодавньому Дню Космонавтики.
Фільм цікавий тим, що його було знято за книгою американськогостронавта.
Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого. Модерувала обговорення волонтер центру «Вікно в Америку» Марина Репан. Кожен міг висловитися – попрактикувати свої розмовні навички.

фото  фото  фото  фото

 18 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов день інформації для вчителів англійської мови. Вони мали можливість ознайомитись з фаховою літературою та періодичними виданнями, які надходять у фонд  відділу. Окрім цього, вчителі отримали інформацію про сайт нашої бібліотеки. Особливий інтерес викликала сторінка Центру європейської інформації – це корисна інформація про ЄС, законодавчі документи країн ЄС та України, видання про угоду з ЄС, інформація про НАТО та багато ін.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Квiтня 


«Профорієнтаційний майстер-клас - професійне самовизначення»

В рамках проекту «Моя свята і рідна Україна» (цикл «Ярмарок професій») на базі відділу абонемента відбулася зустріч з профорієнтації для  учнів КЗО СЗШ № 63. Профорієнтаційний майстер-клас з плетення коси організували учні ДЦПО, які продемонстрували різні сучасні техніки плетіння кіс та укладання їх у зачіску.
Доповненням до майстер-класу стала інформація  про традиції плетіння української коси нашими пращурами, адже, відомий народний вислів повчає, що все нове – це добре забуте старе.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 18 Квiтня 


Любов до книги

Учні 100-го ліцею завітали в ДОУНБ на екскурсію. Діти не вперше відвідують нашу бібліотеку, але говорять, що вона швидко змінюється і не перестає їх дивувати.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 18 Квiтня 


Нові вчителі у бібліотеці – нові партнери

Центр «Вікно в Америку» відвідала група вчителів англійської мови. Вони дізналися про багату колекцію англомовних видань центру і клуби з носіями мови для бажаючих дізнатися більше про США та покращити знання англійської мови, вимову. Привернула увагу виставка присвячена Дню космонавтики, чи «Ночі Юрія» (Yuri`s Night) як її звуть американці.
Найбільш вчителів зацікавила інформація про зустрічі з неординарними американцями в центрі (такими як астронавт, полковник НАСА Рендольф Брезнік)  та безкоштовні тематичні навчально-просвітницькі заходи для школярів, які проводить бібліотечний спеціаліст за замовленням. Якщо вчителі зможуть поєднати навчальні плани з бажанням відкривати безмежний світ учням, то бібліотека отримає нових партнерів і друзів.
Вчителі отримали рекламні матеріали з виставки «Якщо Ви бажаєте навчатися в США» і визитівку центру «Вікно в Америку», яка допоможе потелефонувати в центр, розшукати Facebook сторінку, написати/звернутися з питанням чи проханням про зустріч.

фото  фото  фото

 18 Квiтня 


Наш вибір – бібліотека!
Бібліотека – це осередок мудрості, нових знань та відкриттів. Василь Сухомлинський говорив: «Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні, найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки». Саме бібліотеки     прагнуть зробити книгу невід’ємною складовою життя сучасні людини. І цю роботу треба починати змалечку. На інформаційну десятихвилинку до відділу завітали учні молодших класів ліцею №100. Дітлахи дізналися про структуру книжок та ознайомилися з новими надходженнями довідкового  фонду ВНІіБ. Було пізнавально і цікаво.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 19 Квiтня 


Ти людина, отже маєш право!
У межах проекту «Правові обрії» відбулася правова студія для старшокласників СЗШ №22. Головна мета - навчити учнів орієнтуватися у правових питаннях, формувати правову громадську позицію та розтлумачити значення й сутність моральних та загальнолюдських цінностей в особистому та суспільному житті.Фото 1  Фото 2  Фото 3
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека