Цiкаві надходження


Переглянути архiв надходжень


  
ф1546519 аб ; 86.372.24-647
Білоусова, А. Таємниці монастирів [Текст] / А. Білоусова, О. Гук, В. Железнякова. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля.-2016.- 494c.
Цю книжку створювали кілька років, вона є результатом подорожі духовними центрами православ’я – від найвеличніших храмів і старовинних монастирів до далеких скитів. Видання піднімає завісу таємниці з відомого лише посвяченим. Києво-Печерська та Почаївська лаври, Свято-Іллінський храм у Чорнобилі та далекий Валаамський монастир – понад 20 найславетніших обителей України та Росії, кожна з яких, немов жива душа, не схожа одна на одну. Ви дізнаєтеся, що приводить людей до монастиря, які вражаючі історії про шлях до віри зберігають стіни святинь, про велике служіння й побут монахів, дива чудотворних ікон, стародавні легенди та сторінки історії, прожиті храмами разом з країною.
  
ф1540321кп иск ; 86.372-575.1
Блажейовський, Д. Т. Альбом вишитих ікон [Текст] / Д. Т. Блажейовський. - Львів : Каменяр.-2010.- 176c.
Блажейовський Дмитро є відомим автором вишиваних ікон і церковних хоругов (понад 350). Частина з них зберігаються в музеях (Україна, Франція, Італія, Ватикан, Німеччина, Бразилія), частина — використовується з літургійною метою. Опублікував 300 узорів української релігійної вишивки. Альбом вишитих ікон - друге мистецьке видання творів отця доктора Дмитра Блажейовського. До альбому ввійшли розроблені автором зображення ікон 2000 -2009 pp. Це найбільш повна збірка творів отця доктора Дмитра Блажейовського , яка складається із нових друкованих збірок узорів «Українських релігійних вишивок».
  
1540691кп хр ; 63.3(4УКР)46-8
Горовий, А.В. Забутий митрополит Сильвестр Косов [Текст] / А. Горовий. - К. : Наш час.-2015.- 159c.
Книга розповідає про непересічну особистість Сильвестра Косова, який був учнем, соратником Петра Могили, а потому спадкоємцем митрополичої кафедри. Сильвестр Косов – патріот, який надихав Богдана Хмельницького вести боротьбу не за чергові козацькі привілеї, а за державність, намагався протистояти Переяславському договору з Московською державою і входженню Київської митрополії до московського патріархату. Сильвестр Косов – оборонець православ’я, принциповий опонент спробі окатоличення України та, разом з тим, гуманіст, який один із першим, разом із Юрієм Немиричем, Іваном Виговським та Іваном Богуном пропонував і відстоював ідею релігійної терпимості та свободи віросповідання ще у ХVIII столітті. Ця обставина і спричинила до замовчування особистості Косова впродовж багатьох століть.
  
ф1547423кп хр ; 27-523.3(33)(084)
Логвиненко, А. Храм Воскресения Христова. Голгофа и Гроб Господень: главные святыни христиан всего мира : фотографии и пояснения (Иерусалим, Старый город) [Текст] / А. Логвиненко. - К. : АДЕФ-ПРИНТ.-2016.- 67c.
Ієрусалимський храм Воскресіння Христова більш відомий як Храм Гроба Господнього. Вважається, що він стоїть на тому місці, де, згідно зі Святим писанням, був розіп’ятий, похований, а потім воскрес Іісус Христос. В Храмі щорічно відбувається церемонія сходження Благодатного вогню. Головні права володіння і користування святинями Храму належать Ієрусалимському патріархату. Автор альбому Олександр Логвиненко, використовуючи слайд-ряд із власноруч зроблених фотографій, розміщених у книзі, запропонував присутнім разом увійти до храму і познайомитися з його святинями: колоною святого Вогню, каменем Помазання, піднятися 19-ма сходинками, що ведуть на Голгофу і самою Голгофою, каплицею Адама, ківорієм трьох Марій, кувуклією (Гробом Господнім), приділом Ангела та іншими пам’ятками храму.
  
ф1548882кп иск ; 726:27-523.4](477)
Павлуцький, Г. Г. Дерев'яні та муровані храми України [Текст] / Г. Г. Павлуцький ; упоряд. О. О. Савчук. - Харків : Олександр Савчук.-2017.- 213c.
Пропоновані читачеві праці стали першими мистецтвознавчими дослідженнями української дерев’яної та мурованої архітектури й охопили визначні пам’ятки українського храмового будівництва. Особлива увага приділена пам’яткам Київщини, Поділля та Волині. Книга оснащена сучасними пам’яткознавчими анотаціями з кольоровими ілюстраціями, а також іменним та предметно-географічним покажчиками.
  
м1547923кп край ; 726:272-523.4](477.63-25)(09)
Старостін, В. С. Історія костьолу м. Катеринослав [Текст] / В. Старостін, В. Клейст. - Харків : Харків. приват. музей міської садиби.-2012.- 72c.
Книга присвячена історії костьолу сучасного м. Дніпропетровськ. Автори ввели в науковий світ доволі велику кількість документів із Російського Державного історичного архіву (м. Санкт-Петербург), доповнили тексти значною кількістю ілюстрацій. Фактичний матеріал величезний по об'єму, скрупульозність дослідження досягає найвищої планки, на жаль відсутня лірика. Для всіх хто цікавиться історією та архітектурою України
  
ф1540769кп иск ; 86.372-3,3
Степовик, Д. В. Володимирський собор: історія, архітектура, малярство собору у Києві [Текст] / Д. В. Степовик. - К. : Дніпро.-2015.- 376c.
2016 року виповнилося 120 років від дня освячення собору, названого на честь святого рівноапостольного князя Володимира Святославовича – Володимирський. Відомий український науковець, доктор наук, професор, академік Дмитро Степовик давно виношував плани написати книгу про собор, про драматичну й водночас урочисту історію його побудови й мистецького оздоблення (а тривало воно аж 34 роки). В розписах Володимирського собору приймали участь Віктор Васнєцов, Михайло Врубель, Микола Пимоненко, Микола Мурашко та інші талановиті художники. Видання розраховане на всіх тих читачів, яких цікавить історія та архітектура Києва.

 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека