Цiкаві надходження


Переглянути архiв надходжень


  
1548940кп чз ; 94(41)"15/17"
Беспалова, Н. Ю. Загадки истории. Британская империя [Текст] / Н. Ю. Беспалова. - Харьков : Фолио.-2018.- 379c.
Британська імперія — найбільше державне утворення, яке існувало в історії людства. Її територія охоплювала чверть земної кулі, жодна інша імперія, держава, ні в одну історичну епоху не мала таких розмірів. Це була глобальна імперія, з глобальними інтересами, і займала в минулому те ж місце, яке в сучасному світі займає США, з інтересами скрізь: стратегічними, політичними, економічними. Існує певний негативний образ Британської імперії як колонізатора, гнобителя, поневолювача народів. Проте Британська імперія залишила по собі величезну спадщину, яка збереглась донині, і яка багато в чому залишається недооціненою.
  
1548946кп хр ; 94:343.712.2](365)
Губарев, В. К. Загадки истории. Пираты [Текст] / В. К. Губарев. - Харьков : Фолио.-2017.- 377c.
Завдяки пригодницької літератури і кінематографу в масовій свідомості утвердився стійкий стереотип сприйняття класичного пірата: одноногий або одноокий телепень з сережкою у вусі, з строкатою банданою на голові, папугою на плечі і абордажною шаблею в руці. Він п'є ямайський ром, чортихається, плаває по морях-океанах під чорним прапором із зображенням черепа і схрещених кісток і шукає скарби на далеких екзотичних островах ...Але наскільки даний образ відповідає історичним реаліям? Якими насправді були джентльмени удачі - прототипи сучасних літературних і кіногероїв? Відповіді на ці та інші питання допитливий читач знайде в новій книзі дослідника піратства Віктора Губарєва.
  
1548942кп чз ; 94(37)
Домановский, А. Н. Загадки истории. Византия [Текст] / А. Н. Домановский. - Харьков : Фолио.-2018.- 375c.
Що знає наш сучасник про Візантію? Чому саме поняття «візантійський» має в багатьох європейських мовах негативну конотацію і чи справедливо це? Пропоноване видання розповідає про загадкову Візантійську, а вірніше - Ромеївську імперію: про «багрянородних» імператорів і узурпаторів трону; про палацові перевороти і «мінливості кохання народу»; про неймовірні таємниці візантійської дипломатії й вміння укладати союзи; про боротьбу Візантії з арабськими завойовниками і про падіння блискучого Константинополя, а також про те, яку роль в цьому зіграли європейці.
  
1548945кп хр ; 94(4)"1278/1918"
Ермановская, А. Э. Загадки истории. Империя Габсбургов [Текст] / А. Ермановская. - Харьков : Фолио.-2018.- 378c.
Історія династії Габсбургів починається з легенди про воронів-рятівників, які через те, що один з роду не дотримав клятву, стали вісниками нещасть і смерті для представників династії. Це сімейство правило Австрією з 1278-го по 1918 рік, Священною Римською імперією - з 1438-го по 1806-й, а Австро-Угорщиною з 1867-го по 1918-й. Серед Габсбургів були і освічені монархи, такі як Максиміліан II, і містики на кшталт Рудольфа II; ті, кому довелося зовсім недовго носити корону, як Альбрехт III, і ті, хто правил «довго і щасливо», як Марія Терезія. Але одного разу, кажуть, зграя воронів пролетіла над Сараєво, пролунав постріл - і почалася війна, в результаті якої впала не тільки імперія Габсбургів, а й багато інших. Мрія Габсбургів про об'єднання Європи під їх скіпетром пішла в небуття. Але пройшло багато років, і Європа все-таки стала єдиною, народився Європейський Союз, біля витоків якого стояв і Отто фон Габсбург, нащадок імператорської династії.
  
1548962кп хр ; 94(100)"15/19"
Мустафін, О. Р. Справжня історія пізнього Нового часу [Текст] / О. Р. Мустафін. - Харків : Фоліо.-2017.- 428c.
"Справжня історія пізнього Нового часу" - це книжка про те, як змінився сучасний світ з початком Великої французької революції, появою фабричної промисловості та залізниць. Чому абсолютні монархії поступилися місцем національним державам? Де народилися ідеї лібералізму, націоналізму та соціалізму? Для кого пошили перші джинси і хто створив перший автомобіль? Коли замість вальсу почали танцювати танго? Чим намагалися вразити сучасників імпресіоністи й авангардисти? Чи справді мак та хінін допомогли колоніальним загарбанням? І навіщо винахідник динаміту заснував премію миру? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти "логіку історії".
  
1548947кп чз ; 94(100)"1162/1492"
Рощина, Н. А. Загадки истории. Чингисхан [Текст] / Н. А. Рощина. - Харьков : Фолио.-2017.- 374c.
Чингісхан ... Це ім'я завжди у одних викликало страх і ненависть, а для інших було символом вічного руху вперед. Тільки байдужим ніхто не залишався! Так було за його життя, майже так само справа йде і зараз. Так ким же був великий завойовник - безжалісним вбивцею і тираном чи будівельником нового світу, котрий мріяв про єдину державу, де всі повинні були слідувати єдиному закону? Що залишив нам у спадок Повелитель Всесвіту? І що таке «ген Чингісхана»? Чому, коли говорять про Великий шовковий шлях, завжди згадують засновника Монгольської імперії? Про це та багато іншого розповідає нова книга з серії «Загадки історії».
  
1548944кп хр ; 94(44)“1789/1799”
Толпыго, А. К. Загадки истории. Злодеи и жертвы Французской революции [Текст] / А. К. Толпыго. - Харьков : Фолио.-2018.- 377c.
Велика французька революція стала поворотним моментом в історії Франції, так, мабуть, і всієї Європи. Події цієї революції вражають не тільки своєю масштабністю, а й жорстокістю: тисячі людей стали жертвами революційного терору, який, як обіцяли його натхненники - Марат, Дантон, Робесп'єр, - був покликаний розчистити дорогу в світле майбутнє людства. Так хто ж був жертвою, а хто лиходієм в ці страшні події? І чому лиходій іноді перетворювався в жертву? І чи правильно бачити в людині тільки біле або тільки чорне? Про видатних людей Французької революції - Мірабо, Робесп'єра, Марата, Дантона, Талейране, Наполеона та інших - розповідає ця книга.
  
ф1548960кп хр ; 94-051(477)
Яневський, Д. Б. Проект "Україна": Архітектори, виконроби, робітники. А-Г [Текст] / Д. Яневський. - Харків : Фоліо.-2017.- 296c.
Українці різних національностей та віросповідань дали світові безліч діячів, імена яких вписані до духовних, інтелектуальних, військових, спортивних, промислових, мистецьких та інших пантеонів різних держав. Ці люди, розсіяні долею по різних частинах нашої Вітчизни, лише упродовж останніх трьох століть створили умови для всебічного розвитку народу. «Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники» — перша спроба показати українському загалові велич, різнобарв'я та різноманітність реальних, живих творців просторів, у яких ми живемо. Просторів для вільних людей і відповідальних громадян тієї України, про яку ми мріємо, для якої працюємо, задля якої кращі сини та дочки нашого народу, не оглядаючись на свою національність та віросповідання, віддають своє життя у кривавій війні проти неуцтва, пихатості та рабства, що третє століття поспіль намагається знищити наш безсмертний народ.

 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека