Культурний взаємообмін

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Культурний взаємообмін

 

Литовська Республіка

Україна – Литва: з давніх часів наші народи об’єднує спільна історія, подібна доля – пошук своєї ідентичності, боротьба за свободу і незалежність. Немало представників литовської діаспори мешкають у нашій країні і Дніпропетровській області.
   Давні дружні стосунки пов’язують ДОУНБ (відділ мистецтв) та Литовське культурно-просвітницьке товариство «Гінтарас». Свої спільні зусилля ми об’єднали, щоб познайомити громаду з історією, зі звичаями і культурними традиціями, духовними цінностями, визначними постатями литовців. Ми впевнені, що відвідувачам цікаво знати більше про наших сусідів і громадян, щоб краще розуміти один одного.
За останні роки відбулося багато цікавих заходів:
   – Літературно - музичний вечір, присвячений творчості видатного литовського художника і композитора М.Чурльоніса;
  – відеоперегляд документальної стрічки «Між Німаном і Дніпром» (створена 2012 р.), який розповідає про давні й сучасні україно-литовські культурні зв’язки;
   – засідання клубу «Літературна вітальня» «Улицы Вильнюса помнят Ромена Гари», присвячені видатному французькому письменнику, де відбувалися обговорення його книг, а викладач Галина Хмель-Дунай після подорожі до Вільнюсу представила розповідь, фоторепортаж про дитячі роки та перебування письменника у Литві і про те, як увіковічена ця подія в країні;
– книжково-ілюстративна виставка «Мистецтво Литви»;
– відкритий перегляд документів «Литва: культурні традиції народу», де були представлені матеріали про традиції і побут, архітектурні пам’ятки і мистецтво литовців. Окрема сторінка була присвячена видатній постаті у літературі Литви Крістіонасу Донелайтісу, якому 2014 року виповнилось 300 років.

У квітні 2014 року до відділу мистецтв завітала старший радник почесного консула Литовської Республіки Тетяна Тітарчук. Пані Тетяна уважно ознайомилась з інформаційними джерелами, що містять фонди бібліотеки, змістом заходів і схвалила ініціативу бібліотекарів та представників литовського культурно-просвітницького центру по популяризації литовських культурних традицій та українсько-литовських культурних зв’язків.
   Окремою сторінкою у культурних стосунках з представниками Литви є листування та відеоспілкуваня з відомим литовським кіноактором Ромасом Раманаускасом голови клубу книголюбів Лілією Куліш. Об’єднуючий інтерес – дослідження творчості та історії життя відомого французького письменника, дворазового лауреата Гонкурівської премії Ромена Гарі. Ромас очолює у Вільнюсі товариство прихильників творчості письменника, зусиллями якого у місті було встановлено пам’ятник Р.Гарі

   Довідка: Ромуальдас Раманаускас – литовський актор театру і кіно. Народився у Вільнюсі 4 лютого 1950 року. Закінчив Литовську консерваторію.
Працював актором у Литовському Національному драматичному театрі, Молодіжному театрі. З 1970 року знімається у кіно, де зіграв біля 40 ролей. Найбільш значуща і, що запам’яталась глядачам, роль Рихарда Лозберга у телесеріалі «Довга дорога в дюнах». Знімався Ромас і у стрічках українських режисерів: Тимофія Левчука, Григорія Кохана (фільми «Любов до ближнього», «Заложники страху», «Judenkreis, або Вічне колесо»). Зараз кіноактор на пенсії, але займається педагогічною діяльністю, грає невеличкі ролі на запрошення театральних режисерів, приїздить на творчі зустрічі з глядачами, А ще долучився до благородної справи: озвучує книжки для дітей із вадами зору. Творчі традиції родини підтримує син Рокас, який став режисером.

Підготувала Завідуюча відділом мистецтв С.Пономаренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека