Протягом мiсяця 


Ювілей художника
До 200-річчя від дня народження  І. Айвазовського у відділі підготовлено перегляд літератури «Видатний художник-мариніст», де представлені книги про життя і творчість Івана Костянтиновича, альбоми репродукцій. Відвідувачам було цікаво дізнатись, що батько художника походив із вірмен Галиції, потім переселився до Феодосії. Тут і народився майбутній «поет морської стихії».


фото  фото

 1 Серпня 


Активували і активно використовуємо англійську мову у бібліотечних клубах

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс шоста група «Активуй англійську!». Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою американського підручника видавництва McMillan Language House група, що  вже мала базові знання з фонетики і граматики, вивчила найбільш корисні та актуальні розмовні теми, повторила актуальну лексику і граматичні конструкції, дізналися про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволоділа навичками світської бесіди. Найбільш старанні учні групи отримали сертифікати.


 2 Серпня 


Колектив бібліотеки відвідав Національний  історичний музей імені Яворницького, де відкрилась персональна виставка картин київської художниці Марини Саркісян «Вінок безсмертя». Захід був присвячений річниці з дня народження Героя України С. Нігояна. В експозиції були представлені  роботи  художниці в українсько-вірменському стилі, створені в техніці петриківського розпису.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 2 Серпня 


2 серпня – КІНО КЛУБ
«Випускний» - це комедійна драма про американських  старшокласників  та їхню підготовка до випускного балу.
Режисер - Джо Нуссбаум , сценарист - Кеті Веч, продюсери - Тед Гріффін і Джастін Спрінгер. Фільм , знятий кінокомпанією Уолта Діснея, вийшов у прокат 29 квітня 2011 року. Деякі критики вважали  картину забавною  та зворушливою, інші думають, що вона може бути цікавим тільки для  підліткової аудиторії .
Учасники Кіно Клубу обговорювали фільм;  більшість  з них знайшли в ньому  певні цікаві речі – одним було приємно дивитися на молодь, у якої все життя попереду, інші вчилися у героїв , як поводити себе з дівчатами. Але  декому фільм здався досить примітивним .

Учасники - 8 осіб


 3 Серпня 


  Цього тижня з нових надходжень у відділ періодики ви можете:         
 
Повнiше
 

 3 Серпня 


Тисяча книжок і одне літо

 Літо. Спека. Відпустки. Але у книжок немає канікул. Тому бібліотекари прикладають чимало зусиль, щоб саме бібліотека стала місцем цікавого, змістовного,  комфортного перебування і дорослих, і підлітків. В першу чергу акценти робляться на  «рекламу» книги і читання. Серпнева бібліотечна альтанка запрошувала мешканців міста на  книжкову виставку «Барви книжкового літа», де були  представлені видання на всі смаки. Перехожим було цікаво перевірити свої літературні знання у вікторині «Хто знає, той вгадає» та  зіграти партію у міні-шахи чи міні-шашки. Бібліотекари не тільки інформували перехожих, а й радо запрошували приєднатися до чисельних лав читачів ДОУНБ. Тож не зволікайте – поспішайте, бібліотека завжди чекає на Вас!

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 5 Серпня 


Допитливі відвідувачі бібліотеки

Клуб «Gabfest» / «Добра розмова» 

 

Цього дня сесія розмовного клубу англійської мови  «Добра розмова» (Gabfest) була присвячена Світовим іграм 2017 року в Польщі. Ми зосередили увагу на американських видах спорту, представлених у цій великій спортивній події.

Члени клубу дізналися цікаві факти про американський футбол та  гру з літаючим диском, яка називається «Алтімєт Фрізбі».
Ілюстративні відеоролики  представили  нові слова для цієї теми.

В другій половині засідання  всі грали у  « ШВИДКІСНУ АНГЛІЙСЬКУ» ( діалогове мовлення на задану тематику). Сьогодні тема розмови в парах була досить складною – НАСЕЛЕННЯ ЗЕМЛІ. Ми практикували лексику , яку  вивчили  тиждень тому.
Кількість учасників - 21 особа

 
 5 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами розпочала свою роботу незвичайна виставка «John Sokol: портреті зі слів». 

  Всі ми знаємо, як виглядає портрет людини, намальований за допомогою пензля і фарб. Але ось портрет, в якому кожна деталь створена з слів, бачив не кожен.Художник Джон Сокіл (John Sokol) показав, що це таке. Потрібно сказати - видовище, як мінімум, незвичайне.


 
Повнiше
 

 9 Серпня 


 9 серпня – КІНОКЛУБ

«Братство танцю: Зустріч випускників»

Фільм розповідає про один аспект афро-американської культури - популярність  танцю «степ». Члени клубу дізналися про такі культурні явища, як:
- танцювальні битви між братствами студентів в коледжах або міських гімназіях
- свято «Зустріч випускників». Зустріч випускників є щорічною традицією в Сполучених Штатах. Люди, міста, вузи та коледжі збираються разом, як правило, наприкінці вересня або на початку жовтня, щоб привітати випускників та колишніх мешканців. Сценарій свята побудований навколо центральної події, такої як банкет та, найчастіше, гра в американський футбол або, як у фільмі, танцювальне змагання.
Після обговорення фільму стало зрозуміло, що деякі значення іноземних слів в словниках недоступні, їх слід шукати в енциклопедії чи
  тлумачному словнику.

Кількість учасників  - 8 осіб.


 10 Серпня 


 Запрошувала "Бібліотечна альтанка"
 Співробітники відділу у мистецтв знайомили перехожих міста з книгами, присвяченими видатним діячам мистецтв нашого краю «Знай наших! Митці – гордість Придніпров’я». На виставці були представлені видання про скульптора Володимира Небоженка, художників Григорія Чернету та Петра Магро, театральних режисерів та акторів Михайла Мельника, Юрія Чайку, Жана Мельникова, співачку Нонну Суржину, музиканта і педагога Лідію Воріну, архітектора Володимира Положія та ін. Захід присвячено до Дня Незалежності України.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Серпня 


Вивчати англійську цікаво!

АМЕРИКАНСЬКЕ МИСТЕЦТВО

Цього разу ми говорили про сучасне та класичне американське мистецтво, а саме про  два жанри: типографічний портрет та імпресіонізм.
Сучасне американське мистецтво було представлено творами майстра, що базується в штаті Огайо, Джона Сокола . Його " портрети зі слів" класичних письменників були представлені читачам  ДОУН бібліотеки . На виставці були представлені книги з колекції бібліотеки та портрети їх авторів, виконані Дж. Соколом. Джон Сокол також пише вірші . Групі відвідувачів була запропонований вірш  Джона Соколя про серпень - "Поцілунки з бджолами".Вірш був перекладений  та проаналізований  членами клубу. Особливо сподобався всім рядок , в якому згадувалися скіфські  королі.
Відвідувачів також познайомили з роботами американських імпресіоністів - Джона Франса Слоана та Роберта Льюіса Рейда. Роботи Слоана часто представляли щоденні реалії міського життя міста Нью-Йорка і були досить реалістичними. Роберт Рейд - важливий американський імпресіоніст, найвідоміший за його великомасштабні фрески та яскраві фігурні сценки з зображенням молодих жінок та квітів.
Сесія була досить освітньою для всіх учасників.
Кількість учасників  - 23 особи.  

 16 Серпня 


З щотижневих нових надходжень відділу періодики ви дізнаєтесь:

 
Повнiше
 

 17 Серпня 


 «Любіть Україну, як сонце  любіть…»

На вулиці  нашого мальовничого міста відділ читальних залів розгорнув «Бібліотечну альтанку», де пересічні мешканці знайомилися з патріотичною панорамою до Дня Незалежності України «Любіть Україну, як сонце  любіть…».
 
Повнiше
 
1  2  3  4  5  6  7  

 19 Серпня 


Усторія української Незалежності англійською


49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека