керівник Усенко

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку»/ «Window on America» розпочав свою роботу у 2004 році.

З вересня 2007 р. керівник Центру – Усенко Світлана Юріївна.

Основу Центру складає колекція англомовних книг, електронні ресурси на СВ-ROM, колекція довідкових видань, відео- та DVD-колекції сучасних та класичних американських фільмів, що була надані Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

 

Центр у 2012 році

Центр працює як самостійна структурна одиниця у контакті з відділом документів іноземними мовами та іншими структурними підрозділами бібліотеки.
Фонд центру «Вікно в Америку» – це близько 2 500 інформаційних джерел, 1 686 з яких внесено до ЕК Обласної універсальної наукової бібліотеки та доступно для он-лайн пошуку через веб-сайт бібліотеки. До уваги відвідувачів книги та періодичні видання з різних галузей знань англійською мовою, словники та енциклопедії, голлівудські фільми, навчальні мовні ресурси на електронних носіях, класична та сучасна художня література.


Події року

Подією року стала участь у масштабному заході Посольства США в Україні «Дні Америки у Дніпропетровську». В центрі було розгорнуто виставку фото-постерів «Луїзіана – батьківщина музики зайдеко» та надано бібліотечний майданчик для зустрічей всіх бажаючих з відомими американцями: музикантом Теренсом Сімієном, спортсменкою Олімпійською чемпіонкою з футболу Трейсі Нуннон, представниками Посольства Дугласом Морроу, Деніелом Сізеком, Валентиною Пашковою.

Всі відвідувачі центру мають змогу отримати доступ до інформації про державний устрій США, культурні надбання, традиції, історію, видатних представників країни.
Протягом року тривала реалізація проекту «Міжнародний досвід в допомогу студентам» . 5 лекцій для студентів НКУКіМ, спеціальність «Менеджмент туризму»,
були проведені бібліотекарем центру Тамарою Гаврилюк, в недалекому минулому викладачем вищої школи, знавцем англійської мови.
Т.Гаврилюк виборола право участі в бібліотечному конгресі у Варшаві (Польща, жовтень 2012), де виступила з узагальненим досвідом з створення мовних клубів для вивчення іноземних мов.
В цьому році збільшилася кількість рекламних акцій для потенційних користувачів поза межами бібліотеки. Їх було 4-ри, було охоплено близько 500 чоловік. Це і презентація центру в рамках бібліотечного свята «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» в парку Глоби, і участь у Тижнях англійської мови в СШ № 22 та СШ № 7, і виступ з рекламним оголошенням перед студентами НГУ ім..О.Гончара.
Також центр брав участь у «Громадських опитуваннях» населення міста про сучасні послуги бібліотеки.
Продовжено делікатну роботу з залучення волонтерів, носіїв англійської мови, до заходів в центрі.
Усе це разом привело до збільшення кількості відвідувань заходів центру і розширення географії користувачів ресурсів центру.

Статистика діяльності Центру «Вікно в Америку» в 2012 р.

Відбулося 184 заходи, в яких брали участь 5 524 людини.

2011
2012
%
Загальна кількість читачів
844
899
+106,5
Читачі за єдиним квитком
725
752
+103,7
Відвідування
5109
5318
105%
Інтернет-користувачі
2917
4049
+139%
Книговидача
2094
2022
97%
Кількість заходів і участників
3406
184/5524
+162%

4 049 відвідувачів центру скористувалися послугами Інтернет (75 Wi-Fi).

Організація обслуговування читачів

Регулярно, щотижня, функціонував «Кіно клуб по середам». Відбулося 68 відео-переглядів фільмів англійською мовою (737 глядачів). Друг центру американець Джозеф Баттілега продовжував свій проект – готував та роз’яснював ідіоми та складні вислови з фільмів.
Для всіх, хто бажає покращити розмовні навички, діяв дискусійний клуб. Відбулося 49 зустрічей в клубі GABFEST «Добра розмова» (1212 учасник). Частина зустрічей – це було знайомство з традиціями святкування «Дня Святого Валентина», «Дня незалежності США», Дня подяки», «Різдва». Для таких заходів декорується приміщення, продумується наочний ряд, добирається релевантне відео, готуються тематичні інформаційні слайд-шоу. Було створено 7 слайд-шоу та показано в межах центру (38 показів). Зустрічі цікаві відвідувачам різного віку, інформаційні і корисні, несуть позитивний заряд.
Інша частина зустрічей – культурологічні. Відвідувачі центру дізналися більше про Англію, Австралію, Італію, Німеччину та інші країни, звідки приїжджають до нас гості та, де подорожують українці, використовуючи отримані навички спілкування.
При відсутності носіїв мови відбувалися веб-чати Skype з іноземцями носіями мови.
Активно використовувалося під час масових заходів мультімедійне обладнання (ноутбук, проектор, екран), фотоапарат, відеокамера.
Протягом року пріоритетною залишалася популяризація електронних ресурсів Rosetta Stone (індивідуальний тренажер з вивчення англійської мови), баз даних (EBSCO-host, e-LibraryUSA), гаджетів Kindle та iPad для читання та вивчення англійської мови.
13 книжкових і книжково-ілюстративних виставок розкрили багатство фондів центру. Найбільш вдалими були «Квітень – місяць вшанування джазової музики в США», «Травень – місяць вшанування американців єврейського походження», «Творчість художника Рокуелла Кента», «Якщо Ви бажаєте вчитися в С ША».
Особливу увагу відвідувачів центру привернули дві тематичні виставки фото-постерів, надані Посольством США в Україні. «Луїзіана – батьківщина музики зайдеко» та «Галерея жінок-атлетів США». Ще одна виставка фотографій «Зимова казка у Фарго, Північна Дакота» була надана другом центру Дашою Клюєвою.
Протягом року центр відвідали 12 груп, відбулося 12 екскурсій, що ознайомили вчителів, викладачів, студентів, учнів шкіл з ресурсами та можливостями інформаційного центру для вивчення англійської мови.
Центр «Вікно в Америку» є відомим та популярним у місті, незважаючи на високу конкуренцію (в місті багато мовних шкіл та клубів), нас радо відвідують. Наші читачі стають нашими друзями, благодійниками і волонтерами.

Електронні ресурси та послуги

4 049 відвідувачів центру скористувалися послугами Інтернет (75 Wi-Fi).


Соціокультурна та популяризаторська діяльність

Заходи широко висвітлювалися в соціальних мережах:
Facebook, VKontakte – близько 300 постів),
на Блозі центру (Blogger, 156 постів),
сервісі YouTube додано (5 роликів/343 перегляди) та
сайті бібліотеки (www.libr.dp.ua, 129 постів +14 оновлень сторінки).

Робота з бібліотечним фондом

У 2012 році Центр мав декілька джерел надходження нової літератури. Ми отримали нові дарунки від Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, благодійного фонду «Сейбр-Світло» та приватних осіб, що є друзями центру. Продовжено обробку нових надходжень до центру та редагування позицій електронного каталогу BOOKN. Ведеться поточне упорядкування фонду.


Персонал

Світлана Усенко – досвідчений бібліотекар з вищою спеціальною освітою. Приділяла значну увагу плануванню роботи, звітності, обробці літератури, збиранню статистики, фотографуванню заходів, популяризації бібліотечних послуг, роботі в соціальних мережах. Гарно співпрацювала з викладачами середніх шкіл. Вдало прохоили бібліотечні акції для школярів поза межами центру. Підвищила кваліфікацію на тренінгах організованих Посольством США в Україні.

Тамара Гаврилюк – спеціаліст з високим рівнем знання англійської мови, досвідом викладацької роботи, навичками лекційної роботи, творчими ідеями. Є чудовим модератором англомовного клубу. Т.Гаврилюк брала участь у бібліотечному конгресі у Варшаві (Польща, жовтень 2012), де виступила з узагальненим досвідом з створення мовних клубів для вивчення іноземних мов.
Колектив продовжує працювати творчо, креативно, злагоджено. Залучає до співпраці американських та українських волонтерів.

Публікації

Послуги центру та форми роботи були відображені в 7-ми публікаціях у ЗМІ та на Інтернет-порталах. 2 телекомпанії зробили 2 репортажі для місцевих новин, працівники центру були запрошені до участі в програмі «Ранковий коктейль» прямий ефір (51 Державний канал).

Мисник О. Дніпропетровці чотири дні відкривали вікно в Америку // «Наше місто». – 2012. – 27 квітня.
рекламні публікація про центр та безкоштовний англомовний клуб:
//Вісті Придніпров’я. – 2012. - 12 червня.
//Лица. - 2012. - 13 июня. - С.7.

18 червня – телерепортаж про Центр та його ресурси, англомовний клуб, Новини 9-го каналу (Дніпропетровський міський телеканал), поінформовано людей.
20 червня, керівник центру та модератор англомовного клубу здійснили рекламу навчальних ресурсів та можливостей центру в прямому ефірі обласного телебачення (51 Державний). Програма «Ранковий коктейль», поінформовано людей.
29 серпня, телепрограма про центр та його відвідувачів, про волонтерів Корпусу Миру, що співпрацюють з центром на обласному телебаченні (51 Державний обласний телеканал).

2 рекламні оголошення на міському Інтернет порталі – gorod.dp.ua та на порталі Наш Днепропетровск

 

Центр у 2011 році

Робота Центру у 2011 році здійснювалась у кількох напрямках :
– виконання планових показників та завдань;
– удосконалення форм інформаційно-популяризаторської діяльності, проведення масових заходів для різних категорій населення – школярів, студентської молоді, всіх бажаючих покращити володіння англійської мови;
– реклама діяльності центру в соціальних мережах Facebook, Blogger, vKontakte
– обробка нової літератури, упорядкування та розстановка фонду відділу, удосконалення довідково-бібліографічного апарату;
– налагодження нових контактів для співробітництва, використання нових форм співробітництва (відвідування шкіл та міста з презентаціями, уроки лекції);
– покращення професійної майстерності, самоосвіта, навчання нового співробітника бібліотечним навичкам;

 

Події року

Головними подіями року стало започаткування нових проектів «Пізнаємо Америку» (лекції для школярів та студентів) (близько 400 чоловік), «Літо разом з WOA» (перегляд дитячих кінофільмів школярами з літніх таборів, 60 чоловік).

Основні контрольні показники по обслуговуванню користувачів в 2011 р. виконано: план викон. %

план
викон.
%
всього читачів
700
844
120,6
за єдиним чит. квитком
500
725
145
відвідування
2500
5109
204,35
книговидача
2000
2094
104,7

Усі основні показники роботи відділу (кількість читачів, відвідувань та книговидача) за 2011 рік перевиконані.

 

Статистика діяльності Центру «Вікно в Америку» в 2008-2011 рр.

Показники роботи
2008
2009
2010
2011
Аналіз
Загальна кількість читачів
706
702
764
844
Збільшився показник за рахунок започаткування нових проектів
Єдиний чит. квиток
512
512
515
725
Охоплено велику кількість дітей шкільного віку
Відвідування
4303
4743
5224
5109
Зменшився показник за рахунок зменшення користувачів Інтернет
Книговидача
2004
2007
2013
2094
Збільшився показник за рахунок
English Speaking Club
45/518
47/534
56/1074
51/1221
Зросла популярність клубу через рекламу діяльності клубу в Інтернет та покращення професійного рівня дискусій
Movie Club 171/1065
268/762
161/304
107/921
Збільшився показник, бо багато дітей було залучено до перегляду фільмів. Нажаль мало беруть додому
Створення та перегляд тематичних презентацій Power Point
7/12
17/22
17/58
Використання сучасних методів вивчення англійської мови підвищує ефективність заходів, збільшує кількість учасників

У порівнянні з відповідними показниками минулих років кількість відвідувань на пристойному півні, хоч і трохи зменшилася, в порівнянні з позаминулим роком.
Молодь дуже активно використовує Інтернет-ресурси, cайт ДОУНБ, з задоволенням залучається до відео-переглядів та до спілкування в англомовному клубі.

Організація обслуговування читачів

Протягом року найбільш актуальним була популяризація електронних ресурсів (Rosetta Stone) (індивідуальні відвідування) та баз даних (EBSCO-host, e-Library). За участю американки Вірджинії Клейст, стипендіата програми Фулбрайт, в жовтні місяці відбувся захід в центрі, що познайомив викладачів Національного гірничого університету з електронним базами даних та їх застосування для вивчення мови студентами (17 чоловік).
Відродився кіноклуб. Працює стабільно. Волонтер Джозеф Баттілега охоче допомагає в підготовці обговорення нового лексичного матеріалу.
Отримавши в вересні 2011 року подарунки від Посольства США, Kindle та iPad, центр планомірно рекламує ці цікаві пристрої для навчальних цілях.
Співробітники відділу взяли активну участь у рекламі ресурсів Центру, надавали інформацію всім зацікавленим про культуру, традиції, політичний устрій та історію США.
Налагоджена робота англомовного клубу в Центрі «Вікно в Америку» (2007-2011 рр.) вийшла на більш високий рівень. Зустрічі стали ще більш інформаційними, дружніми. З’явилися друзі, носії мови. Але продовжували залучати і волонтерів українців.
Центр має сучасне обладнання – ноутбук, проектор, екран, отримані в подарунок від Уряду Сполучених Штатів Америки. Тож мною було вирішено готувати тематичні інформаційні слайд-шоу з використанням програми Power Point. За минулі 2 роки (2009-2010) було створено 22 слайд-шоу. А за 2011 рік – 17 презентацій. А показано 58 презентацій, тому що під час рекламних заходів показувалися не тільки нові, але й зроблені раніше.
Подавання інформації у такий спосіб підвищує засвоєння нового матеріалу англійською мовою, покращує рівень мови у наших відвідувачів.
Центр став відомим та популярним у місті, незважаючи на високу конкуренцію (в місті багато мовних шкіл та клубів), нас радо відвідують. Наші читачі стають нашими друзями й волонтерами клубу.
Родзинкою роботи клубу є його інформаційні тематичні слайд-шоу презентації. Святкові заходи відбуваються в прикрашеному (декорованому) приміщені.

Електронні ресурси та послуги

Інтернет – цією послугою скористалося 2 917 чоловік.
Постійно проводиться інформування відвідувачів, серед яких науковці та викладачі ВУЗів, музейні працівники, журналісти.
Інформація, надана бібліотекарями, використовується для підготовки лекцій, уроків, написання книг, наукових та журналістських публікацій.
Всім бажаючим надавались бібліографічні списки, створені на базі ЕК, копії матеріалів, фактографічні дані, книжкові видання, аудіо матеріали, кінофільми.
Центр самостійно проводить обробку нової літератури, то при обробці ми звертаємо увагу на додавання до бібліографічного опису рубрик та ключових слів, що замінюють нам традиційний ДБА при виконанні читацьких вимог.
Було зроблено ретро-перегляд ЕБД Центру «Вікно в Америку» - Відбулася редакція бібліографічних записів у базі BOOKN – додані ключові слова. Книговидача відбувається в електронній формі.
Впорядковано перелік фільмів, бо колекція постійно поповнюється.

Соціокультурна та популяризаторська діяльність

Популяризаторська робота здійснювалась, як завжди, у формі книжкових виставок, переглядів літератури, інформаційних оглядів, як окремо так і в комплексі з іншими заходами: під час проведення засідань клубу, переглядів кінофільмів.
Було проведено 10 екскурсій, гостями відділу були бібліотекарі, вчителі, студенти та школярі.
Центр прийняв участь у Дні інформації для вчителів англійської мови Дніпропетровська та області.
Завдяки американцю Джозефу Батилезі у березні відродився та безперервно діяв до кінця року кіноклуб «Wednesday Movie club». 921 глядач переглянув 107 кінофільмів.
Масовими були виїзні заходи у СШ №22 (Тиждень іноземних мов) та СШ № 39 («Пізнаємо Америку»).

з 2009 р. – запрошення на зустрічі англомовного клубу відбувається через створену групу в соціальній мережі Vkontakte, - http://vkontakte.ru/club12499404
з січня 2010 - «Вікно в Америку» преставлено на бібліотечному форумі ДОУНБ. Там викладено методичні матеріали, що можливо використовувати у підготовці заходів, аналогічним проведеним у Центрі.
http://forum.libr.dp.ua/viewforum.php?f=17
з квітня 2010 р. – центр представлено в мережі Facebook – http://www.facebook.com/pages/American-Corner/116047138409027
з вересня 2010 – на платформі Blogger створено Blog - http://woadnepr.blogspot.com

Працівники Центру взяли участь у проведенні всіх заходів та акцій бібліотеки. Під час яких активно використовувалися фотоапарат та відеокамера. Створено багато короткометражних фільмів про заходи в Центрі, відвідувачів Центру, бібліотечні відрядження. (див на YouTube)
Найбільш емоційною була участь в акції 25 вересня «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» до Дня бібліотек у парку ім.Глоби.


Робота з бібліотечним фондом

Фонд відділу формується з подарунків Посольства США в Україні, Фонда «Сейбр-Світло» та подарунків відвідувачів.
Протягом року до Центру «Вікно в Америку» надійшло близько 100 примірників нових надходжень, вони потребують технічної обробки.
Фонд впорядковано за десятковою системою, він знаходиться у відкритому доступі для читачів, що потребує додаткової уваги по його збереженню.
Активно використовуються 2 виставкові стелажі для ознайомлення з новинками та перлинами ресурсного центру.

Наукова робота

Керівник центру брала участь у Днях інформації для вчителів англійської мови.
Готує методичні матеріали та публікує їх на сайті ДОУНБ (Форум).
Розпочато співробітництво та обмін досвідом через Блоги з колегами інших бібліотек України (Київ, Миколаїв, Одеса, Вінниця, Тернопіль, Луцьк). Корисним став досвід Луганської обласної бібліотеки ім. Горького, де керівник Центру Світлана Усенко була у творчому відрядженні та спілкувалася з Іриною Шестопал, керівником Луганського центру «Вікно в Америку».
Дуже цікавим був навчальний семінар «Електронні ресурси в бібліотеці» (м.Львів, вересень 2011 р.). Там були отримані знання та навички по користуванню сучасними гаджетами – планшетним комп’ютером (iPad) та електронною книгою (Kindle). Зараз в центрі кожний відвідувач може з ними ознайомитися, використати з навчальною метою. Також гаджети порекламовано колегам по бібліотеці та перед директорами бібліотек області на щорічній нараді.
Оновлено і надруковано англомовний буклет та буклет українською мовою.
Підготовлено нові рекламі візитки Центру «Вікно в Америку».

Персонал

Світлана Усенко – бібліотекар з вищою спеціальною освітою.
В поточному році відбулася зміна кадрів. Замість студентки мовного вузу до центру на 0,5 ставки прийшла Тамара Гаврилюк, спеціаліст з високим рівнем знання англійської мови, навичками лекційної роботи та спілкування з молоддю, творчими ідеями.
Колектив продовжує працювати творчо, креативно, злагоджено. Залучає до співпраці американських та українських волонтерів.
В цілому завдання, поставлені перед Центром на 2011 рік вирішені, план роботи виконано.

Публікації

Робота Центру висвітлювалась через засоби масової інформації. Було 2 публікацій про Центр у пресі:

Миргородська О., Білоусова А. Є можливості навчатися по-різному: [Співпраця студентів НМетАУ з інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку»] // Кадри металургії: Газета Національної металургійної академії України. – 2011. – 10 жовт. – № 21. – С.2.
Федченко А. Америка ближче, ніж здається: [Ресурси та можливості центру «Вікно в Америку» для вивчення англійської мови] // Вісті Придніпров'я: Обл. суспільно-політична газета (тираж 70 500 прим). - 2011. - 27 жовтня. - С.9.

Центр у 2010 році

Для покращення роботи Центру та Англомовного клубу багато зусиль доклали Світлана Усенко, Світлана Колесникова та Тамара Гаврилюк.


У фонді центру зібрано близько 2 000 інформаційних джерел (1 674 внесено до ЕК / Електронного каталогу Обласної наукової бібліотеки). Це книги та періодичні видання з різних галузей знань англійською мовою, словники та енциклопедії, фільми, начальні курси на касетах, добірки музики на СD!


У 2010 році Центр мав декілька джерел надходження нової літератури. Ми отримали нові дарунки Посольства Сполучених штатів (книги з фонду «Сейбр-Світло», DVD-фільми, довідкові видання на електронних носіях, 3 електронні книги – навчальний курс англійської мови Pimsleur) та мали дарунок нашого американського друга Джозефа Баттілеги – художню літературу.

Наші читачі

Загальна кількість читачів - 702
За єдиним читацьким квитком - 512
Відвідування - 5224
Інтернет-користувачі - 3236
Книговидача - 2013
Англомовний клуб - 56 зустрічей/1074 учасника

Наші досягнення

У 2010 році відбулося


- 161 відеоперегляд фільмів англійською мовою ( 304 глядача)

- 56 засідань розмовного дискусійного клубу шанувальників англійської мови ( 1074 учасника)

- 4 святкування американських свят: «День Святого Валентина», «День незалежності», День подяки», «Різдво»
- 17 тематичних інформаційних слайд-шоу створено та показано (більше 35 показів) в рамках англомовного клубу
- 1 відбувся показ тематичного слайд-шоу в СШ № 39
- 1 участь у тижні англійської мови. Школа вільного розвитку (відбувся показ 10 тематичних слайд-шоу)
- 4 участь у Днях інформації для вчителів англійської мови
- 2 відеозв’язки з американцями за допомогою програми Skype
- 22 книжкові виставки та перегляди
- 4 тематичних виставки плакатів, присвячені Мартину Лютеру Кінгу, Аврааму Лінкольну, Дню музики та «Трагедія 11 вересня».
- 8 екскурсій, що ознайомили вчителів та учнів з ресурсами та можливостями інформаційного центру
- 1 газетна публікація про Центр

У 2010 році було зроблено


- Бібліотечна обробка нових видань (166 примірників)
- Продовжено редагування позицій електронного каталогу BOOKN
- Перестановка меблів та упорядкування фонду
- Активно використовувалося під час масових заходів виставкове обладнання, ноутбук, проектор, екран, фотоапарат, відеокамера
- Придбано та налагоджено 2 сучасних комп’ютери
- Придбано кондиціонер, який покращить умови перебування читачів у Центрі
- Велося наповнення інформацією сторінки центру «Вікно в Америку» на сайті ДОУНБ
- Створено групу «American Corner» у соціальній мережі Facebook, велося наповнення сторінки фото- та відеоматеріалами - http://www.facebook.com/pages/American-Corner/116047138409027
- Активно наповнювалася сторінка групи «English Speaking Club» у соціальній мережі VKontakte (фото- та відеоматеріали) - http://vkontakte.ru/club12499404
- Створено та наповнюється матеріалами текстовими матеріалами та фото Блог «The Window on America Center in Dnipropetrovsk» - http://woadnepr.blogspot.com
- На YouTube створено аккаунт, на який внесено 17 відеоматеріалів
- Активно наповнювалася тема «Вікно в Америку» запрошує» на Форумі сайту ДОУНБ


У центрі користувачі мають доступ:

- До мережі Інтернет;
- Wi-Fi
- Електронної програми для вивчення англійської мови Rosetta Stone
- Сучасних аудіо книг (навчальний курс англійської мови Pimsleur)
- До енциклопедій, навчальних посібників;
- До колекції сучасних англомовних художніх фільмів;
- До колекції сучасної художньої літератури та дарунків друга Центру, американського професора історика Лінди Грей та Джозефа Баттілеги
- До методичної літератури з питань викладання англійської мови;

Центр у 2009 році

Робота Центру у 2009 році здійснювалась у кількох напрямках:
– виконання планових показників та завдань;
– обробка нової літератури, упорядкування та розстановка фонду відділу, удосконалення довідково-бібліографічного апарату, штрихкодування фонду;
– удосконалення форм інформаційно-популяризаторської діяльності, проведення масових заходів для різних категорій населення – школярів, студентської молоді, всіх бажаючих покращити володіння англійської мови;
– налагодження нових контактів для співробітництва, використання нових форм співробітництва (відвідування шкіл та міста з презентаціями);
– покращення професійної майстерності, самоосвіта, навчання нового співробітника бібліотечним навичкам;

Основні контрольні показники по обслуговуванню користувачів виконано:

план викон.
%
всього читачів 700 702 100,7
за єдиним чит. квитком 500 512 102,4
відвідування 2500 4743 172,12
книговидача 2000 2007 100,2

Усі основні показники роботи відділу (кількість читачів, відвідувань та книговидача) за 2009 рік перевиконані.
У порівнянні з відповідними показниками 2008 року збільшилась кількість відвідувань.
Дуже популярним став розмовний клуб «English Speaking Club».
Молодь дуже активно використовує Інтернет-ресурси, cайт ДОУНБ, з задоволенням залучається до відео-переглядів та масових заходів.

Актуальні теми року
Протягом року надзвичайно актуальними були теми дружніх відносин між Україною та США, підготовка та проведення виборів президента США, фінансова криза, фінансові пріоритети,
Проведено 47 засідання клубу.
Співробітники відділу взяли активну участь у рекламі ресурсів Центру, надавали інформацію всім зацікавленим про культуру, традиції, політичний устрій та історію США.

Популяризаторська та соціокультурна діяльність
Популяризаторська робота здійснювалась, як завжди, у формі книжкових виставок, переглядів літератури, інформаційних оглядів, як окремо так і в комплексі з іншими заходами: під час проведення засідань клубу, переглядів кінофільмів.
Було проведено 4 екскурсії, гостями відділу були бібліотекарі, вчителі, студенти та школярі.
Центр прийняв участь у 2-х Днях інформації для вчителів англійської мови Дніпропетровська та області.
Безперервно діяв кіноклуб. 740 глядачів переглянули 229 кінофільмів.
На базі Центру за активної участі співробітників відбулись 2 тематичні заходи для школярів спеціалізованої школи № 67 та СШ № 39.
У СШ № 22 показали слайд-шоу в актовому залі для великої кількості людей.

Інформаційно-бібліографічна діяльність
Постійно проводиться інформування відвідувачів, серед яких науковці та викладачі ВУЗів, музейні працівники, журналісти.
Інформація, надана бібліотекарями, використовується для підготовки лекцій, уроків, написання книг, наукових та журналістських публікацій.
Всім бажаючим надавались бібліографічні списки, створені на базі ЕК, копії матеріалів, фактографічні дані, книжкові видання, аудіо матеріали, кінофільми.


Робота з фондом
Фонд відділу формується з подарунків Посольства США в Україні та подарунків відвідувачів.
Протягом року до Центру «Вікно в Америку» надійшло 126 примірників нових надходжень. (36 – дарунки Посольства США в Україні, 93 – дарунки читачів та американського друга Центру – профессора Лінди Грей). Це книги, брошури, CD-Rom, DVD-фільми, плакати.
Експонувалась виставка плакатів до Міжнародного Дня інвалідів.
Для покращення якості збереження фонду та обслуговування читачів проведено перестановку фонду.
Впорядковано колекції DVD-фільмів, здійснено ретроспективний ввод до ЕК.
Закінчено штрихкодування фонду. Всі 1506 книг оброблені.

Організація довідково-бібліографічного апарату
Центр самостійно проводить обробку нової літератури, то при обробці ми звертаємо увагу на додавання до бібліографічного опису рубрик та ключових слів, що замінюють нам традиційний ДБА при виконанні читацьких вимог.
Було зроблено ретро-перегляд ЕБД Центру «Вікно в Америку» - Відбулася редакція бібліографічних записів у базі BOOKN – додані ключові слова.
Впорядковано перелік фільмів, бо колекція постійно поповнюється.

Науково-методична та дослідницька робота
Керівник центру прийняла участь у Днях інформації для вчителів англійської мови.
Готує методичні матеріали та публікує їх на сайті ДОУНБ (Форум).
Розпочато співробітництво та обмін досвідом з колегами інших бібліотек України (Київ, Миколаїв, Одеса, Тернопіль, Луцьк). Корисним став досвід бібліотеки Національного Університету України «Києво-Могилянська академія», де керівник Центру був у відрядженні.

Редакційно – видавнича діяльність
Підготовлено рекламі візитки Центру «Вікно в Америку». Надруковано 100 примірників.

Популяризація роботи бібліотеки та відділу
Робота Центру висвітлювалась через засоби масової інформації.
Чабан М. Відкриваймо Америку разом!: [Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку відсвяткував 5-річчя] // Зоря. – 2009. – 5 листопада.
Чабан Н. Открываем Америку вместе!: Приметы времени: [Об информационном Центре «Окно в Америку», его ресурсах и достигнутых успехах ] // Газета «Зоря город»: газета думающих людей. – 2009. – 12 нояб.

Працівники Центру взяли участь у проведенні всіх заходів та акцій бібліотеки. Під час яких активно використовувалися фотоапарат та відеокамера. Створено багато фільмів про заходи в Центрі, відвідувачів Центру, бібліотечні відрядження.

Створено групу с соціальній мережі.
http://vkontakte.ru/club12499404 - "WINDOW ON AMERICA" - DNIPROPETROVSK, ENGLISH SPEAKING CLUB - там фотогалерея, анонси тем, обговорення зустрічей, календар знаменних дат США.

Інша діяльність
Керівник Центру прийняв участь у трьох навчальних відрядженнях – Полтава, Гурзуф/Судак, Києв.
Спілкування з представниками Відділу з питань інформації та культури Посольства США та колегами мало позитивні наслідки. Високо оцінена наповненість сторінки Центру на бібліотечному сайті.
За поточний період Центр відвідало багато школярів та студентів. Налагоджені стосунки та дружба з вчителями міста.
Використовуються всі комп’ютерні технології. Ведеться поточне електронне штрихкодування документів відділу та продовжує обробку нових надходжень та введення ключових слів та рубрик існуючим бібліографічним описам в електронній базі бібліотеки. В наслідок цього покращилося знання книжкового фонду та ресурсів, що можна використати в масових заходах.
Створено 14 тематичних бібліографічних довідок до знаменних дат.
Кожна зустріч у розмовному клубі теж потребує тематичної підготовки, дидактичного матеріалу.
Дуже активно в Центрі використовуються ресурси Інтернет. Надаються консультації та допомога в роботі з документами для першовідвідувачів.
Книжкові виставки привертають увагу спеціалістів (важко порахувати точну цифру всіх, хто дивиться виставки), а яскраві виставки плакатів – усіх відвідувачів.
Окрім проведення масових заходів, інформаційний центр «Вікно в Америку» активно шукає шляхи щодо реклами Центру (2 публікації в пресі, газета «Зоря» та «Зоря-город»), залучення нових користувачів та партнерів.
Активно використовуються всі 5-ри комп’ютерів центру, сканер, принтер, дошка фліп-чарт.
За допомогою відеокамери створено архів „Speaking Club”.
Фотоапарат допомагає відображати яскраві миті життя Центру.
Сучасне обладнання ноутбук дозволило проводити яскраві слайд-шоу для відвідувачів.
Проведено 4 відеозв’язки з американцями за допомогою програми Skype.
Листування з американками, що працювали в Дніпропетровську по програмі Фонду Фулбрайту, покращує знання англійської мови та культури США.

Центр у 2008 році

Основні показники роботи відділу (кількість читачів, відвідувань та книговидача) за 2008 рік перевиконані.

 
план
викон.
%
всього читачів 700 706 100,86
за єдиним чит. квитком 500 512 102,4
відвідування 2500 4303 172,12
книговидача 2000 2004 100,2

Молодь дуже активно використовує Інтернет-ресурси, cайт ДОУНБ, з задоволенням залучається до відео-переглядів та масових заходів.

Дуже популярним Центр став у неділю, коли проводиться «English Speaking Club». Зараз засідання «English Speaking Club» мають учбову направленість. Вони тематичні та містять в собі граматичні, лексичні завдання. До їх проведення залучаються студенти-волонтери.

Протягом 2008 року надзвичайно актуальними були теми для дискусій: дружні відносини між Україною та США, підготовка та проведення виборів президента США, фінансова криза, фінансові пріоритети.

Проведено 43 засідання клубу та 3 тематичних заходи, за участю американських гостей (Лінда Грей, Девід Грей, Йонгте Шін, Рон Ледфорд, та ін.).

Здобутком можливо вважати методичні розробки, що накопичуються в результаті проведених занять. Вже було видано рекомендаційно-методичне видання для вчителів англійської мови «Thanksgiving Day in the USA».

Популяризаторська робота здійснювалась у формі книжкових виставок, переглядів літератури, інформаційних оглядів, як окремо так і в комплексі з іншими заходами: під час проведення засідань клубу, переглядів кінофільмів.

Було проведено 9 екскурсій, гостями відділу були бібліотекарі, вчителі, студенти та школярі.
Центр прийняв участь у 2-х Днях інформації для вчителів англійської мови Дніпропетровська та області.

Безперервно діяв кіноклуб. Переглянуто 171 кінофільм.

На базі Центру за активної участі співробітників відбулись 3 тематичні заходи – «Індіанці Північної Америки: омріяне минуле та сьогодення» (2 рази для різнх аудиторій – школярів спеціалізованої школи № 22 та СШ № 39) , «Мартін Лютер Кінг – видатний борець за свободу. Похід на Вашингтон (1963)» (для 8-класників НВК №28) .

Інформаційно-бібліографічна діяльність

Постійно проводиться інформування відвідувачів, серед яких науковці та викладачі ВУЗів, музейні працівники, журналісти.

Інформація, надана бібліотекарями, використовується для підготовки лекцій, уроків, написання книг, наукових та журналістських публікацій.

Всім бажаючим надавались бібліографічні списки, створені на базі ЕК, копії матеріалів, фактографічні дані, книжкові видання, аудіо матеріали, кінофільми.

Робота з фондом
Фонд відділу на 1 січня 2009 року – 1350 примірників

Він формується з подарунків Посольства США в Україні та подарунків відвідувачів.

Протягом 2008 року до Центру «Вікно в Америку» надійшло 460 примірників нових надходжень. Це книги, брошури, CD-Rom, DVD-фільми, плакати.

Плакати експонуються під час масових заходів.

Для покращення якості збереження фонду та обслуговування читачів проведено перестановку фонду. Упорядковано періодику, її розміщено на новопридбаній тумбі.

Впорядковано колекції DVD-фільмів, виявлені прогалини, що потребують ретроспективного вводу до ЕК, на це заплановано час в наступному році.

Було зроблено штрих-кодування фонду, зараз ведеться електронний облік відвідування читачів та руху фонду.

Організація довідково-бібліографічного апарату
Центр самостійно проводить обробку нової літератури, то при обробці ми звертаємо увагу на додавання до бібліографічного опису рубрик та ключових слів, що замінюють нам традиційний ДБА при виконанні читацьких вимог.

Було зроблено ретро-перегляд ЕБД Центру «Вікно в Америку» - близько 500 позицій прорубриковано.

Впорядковано перелік фільмів, бо колекція постійно поповнюється. Розпочато створення алфавітного анотованого переліку фільмів.

Редакційно – видавнича діяльність

Підготовлено до друку оновлений рекламний буклет Центру «Вікно в Америку». Надруковано 50 примірників.

Видано Методично-рекомендаційне видання для вчителів англійської мови «Thanksgiving Day in the USA», яке було презентовано на Дні інформації, що проходив в відділі літератури іноземними мовами у жовтні 2008р. Він отримав схвальні відгуки. (20 примірників на принтері)

Популяризація роботи бібліотеки та відділу

Робота Центру висвітлюється через засоби масової інформації.

Працівники Центру беруть участь у проведенні всіх заходів та акцій бібліотеки. Під час яких активно використовувалися фотоапарат та відеокамера, а тепер ноутбук та проектор. Створено багато фільмів про заходи в Центрі, гостей і відвідувачів Центру, бібліотечні відрядження.

коллеги З вересня 2008 р. У Центрі працює Світлана Колесникова, студентка Національної Металургійної академії України. Вона гарно володіє англійською мовою та допомагає у проведені масових заходів, таких як «English Speaking Club» та презентацій інформаційних слайд-шоу.

Проведено електронне штрих-кодування документів відділу, запроваджено електрону реєстрацію відвідувань читачів та електронну книговидачу.

Продовжується робота по редагуванню ЕБ, введенню ключових слів та рубрик існуючим бібліографічним описам в електронній базі бібліотеки. В наслідок цього покращилося знання книжкового фонду та ресурсів, що можна використати в масових заходах, виконуються бібліографічні електронні довідки.

Дуже активно в Центрі використовуються ресурси Інтернет. Надаються консультації та допомога в роботі з документами для першовідвідувачів.

Книжкові виставки привертають увагу спеціалістів, а книжкові перегляди та яскраві виставки плакатів – усіх відвідувачів.

Активно використовуються всі 4-ри комп’ютери центру, сканер, принтер, дошка фліп-чарт, ноутбук. Освоїли програму Microsoft PowerPoint (створення презентацій).

За допомогою відеокамери створено архів „English Speaking Club” з американцями – гостями Центру.

Центр підтримує дружні стосунки з бібліотекарями-колегами з Києва, Сум, Полтави, Миколаєва, Одеси.

Триває листування з американками-волонтерами, що працювали в Дніпропетровську по програмі Фонду Фулбрайту. В них залишилися теплі спогади про місто, Центр WOA та його відвідувачів.

   

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека