Щупак Ігор Якович

 

директор Всеукраїнського центру вивчення Голокосту «Ткума», директор видавництва «Прем`єр», науковий редактор, кандидат історичних наук.

Прийміть найщирішу подяку за безкоштовну передачу 18.07.12 р. в обмінний фонд бібліотеки нових наукових та навчальних книжок (10 прим.)

Книга

Медведникова Т. Мария Гейман / Татьяна Медведникова.- Днепропетровск: Центр «Ткума», 2011.- 180 с.: ил.- Выдающиеся музыканты Днепропетровщины.

присвячена творчій діяльності одного зі створювачів Дніпропетровської піаністичної школи, випускниці Санкт-Петербурзької консерваторії, блискучій піаністці та визначному педагогу М.Ю.Гейман, яка виховала не одне покоління високопрофесіональних піаністів.
В стислій формі в книзі відображена доля М.Ю.Гейман в роки Другої світової війни, коли в зв`язку з окупацією України нацистською Німеччиною вона змушена була евакуватися в Сибір, в місто Тобольськ та продовжувати там активну творчу діяльність.
Книга розрахована на викладачів, учнів та студентів музичних закладів і тих, хто цікавиться історією розвитку піаністичної культури Дніпропетровщини.

Збірник наукових видань


Запорожские еврейские чтения: Доклады и сообщения (14-15 апреля 2011 г.) - Днепропетровск: Центр «Ткума», 2012.- 268 с.

складається зі статей по проблемам єврейської історії і історії Голокосту. Рекомендована науковим співробітникам, аспірантам, студентам, вчителям, усім, хто цікавиться історією.

Третє видання книги

Ковба Ж.Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки «остаточного розв`язання єврейського питання». – 3- вид, випр. і доп.- К.: ДУХ і ЛІТЕРАТУРА; Центр «Ткума», 2009. - 296 с.

написано на матеріалах архівних джерел, мемуарів, записаних авторкою усних спогадів корінних галичан: українців,поляків,євреїв – свідків подій, розглянуті соціальні, економічні умови життя трьох народів у повоєнні роки, в час Другої світової війни. Основна увага приділялася поведінці місцевого населення в роки так званого «остаточного розв`язання єврейського питання».
Вперше публікуються імена галичан: поляків та українців, котрі були знищені фашистами за допомогу євреям. Більш повно, ніж у попередників, представлені дані про галичан – Праведників народів світу.
Становить інтерес для істориків, соціологів, українознавців, тих, хто цікавиться історією, сучасністю, перспективою міжнаціональних взаємин.

В російськомовному навчальному посібнику

Щупак И.Я. Евреи в Украине: Вопросы истории и религии с древнейших времен до Холокоста:Учеб.пособ.- Днепропетровск: Центр «Ткума», 2009.- 148 с.; ил.,карты.

висвітлюються важливі питання єврейського народу в Україні, а також пов`язані з ними деякі явища і події всесвітньої історії євреїв, в тому числі-проблеми взаємовідносин іудаїзму, християнства та ісламу, проблеми міжнаціональних відносин. Розглядаються ключові історичні явища, автор на доступному для учнів рівні намагався проаналізувати їх, звертав увагу на соціально-психологічні аспекти історичних проблем та їх відголос у сьогоденні.
Автор розглядає Голокост на території України в контексті історії України, історії єврейського народу, всесвітньої історії.
При підготовці посібника автор використовував енциклопедичний, довідковий матеріал, монографії, учбові посібники, а також збірники документів та архівні матеріали. Автор намагався, спиратися на вищевикладені факти та зроблені узагальнення, заохочує читачів до пошуку власних відповідей на питання історії.
Для учнів, студентів, а також всіх, хто цікавиться історією.

 

Висловлюємо вдячність Ігорю Яковичу Щупаку за нові книжкові дарунки передані 4.12.2012 р. обмінний фонд бібліотеки

Російськомовна книга

Митиков Ю.А.Взаимопонимание и толерантность[Текст]- Днепропетровск: Центр «Ткума», ПП «Лира ЛТД»,2010.- 140 с.

містить різнопланові розповіді. Сюжети першої частини – про взаємовідносини автолюбителів та співробітників державтоінспекції, спортсменів-туристів та адміністраторів готелей, студентів та викладачів- об`єднує проблема побудови взаємовідносин між різними людьми.
Друга частина книжки присвячена освоєнню космосу, розвитку ракетної техніки та ролі в цьому «людського фактору». Чи готові ми визнати видатні заслуги наших ворогів, в тім числі, які розвінчують міфи про наші «славні перемоги»? Чи готові ми визнати факти того, що деякі наші кумири банально запозичили ідеї у наших ворогів?
Ці та інші теми можуть служити предметом дискусій про толерантність, про проблеми міжособистісних взаємовідносин.
Книжка буде цікава молоді, усім тим, хто цікавиться питаннями міжособистісних взаємо відносин



Особливістю книги


Возрождение памяти:воспоминания свидетелей и жертв Холокоста.Выпуск 5.- Днепропетровск: Центр «Ткума», 2012. - 140 с.
.
є те, що в ній поєднані свідчення учасників історичних подій – свідків і жертв Голокосту, Праведників народів світу, фронтовиків – і тих, хто пережив евакуацію та працював для Перемоги в тилу.
Спогади містять матеріал про взаємовідносини між представниками різних національностей, відомості про нацистські переслідування євреїв, масове знищення та порятунок.
Усі ці історичні картини допомагають уявити нелюдяність війни,трагедію Голокосту, що важливо для учнівської молоді, студентів, викладачів, тих, хто вивчає історію Голокосту, а також для всіх, кому цікава історія.